• Shporta juaj eshte bosh!

ENGLISH
 • HELP


 • oferta e shtatorit vaj kastori

  310 lekë 450 lekë
  • Brand:

  ???????????? ???????????????????????????? (recini)

  ????????% ???????????????? ???????????????? ???????? nga 4̶5̶0̶ L

  Vaji i Kastorit, i njohur ndryshe edhe si vaji i Ricinit, njihet për përdorimin e tij të jashtëm dhe të brendshëm dhe rezultatet e tij janë të mahnitshme për bukurinë dhe shëndetin tonë.

  Disa nga përdorimet e tij po i rendisim më poshtë:

  ???????????????????????????????? ????????????????????????????̈???? ???????????????????????????? ???? ????????????????????̈????????

  Një nga përdorimet më të njohura dhe efikase të vajit të Kastorit është përdorimi i tij në trajtimin dhe ushqyerjen e flokëve.
  Vaji nxit shumë qarkullimin e gjakut në kokë gjë që bën të mundur zgjatjen e flokëve.
  Gjithashtu ky vaj trash flokët, i forcon, bashkon majat e djegura dhe parandalon rënien e tyre.

  ???????????????????? ???????????????????????????????? ???????????? ???????????????????? ????????????????????????????̈????

  Nëse doni vetulla të trasha dhe qerpikë të gjatë, zgjidhja juaj është vaji i Kastorit. Përmbajtja e lartë e proteinave dhe acideve yndyrore ndihmon në zgjatjen e qerpikëve dhe trashjen e vetullave. Mjafton të aplikohet çdo mbrëmje duke i lyer me mollëzat e gishtave qerpikët dhe vetullat.

  ???????????????????? ????????????????????????????

  Vaji i Kastorit depërton thellë në lëkurë dhe njihet si një nga vajrat më efikasë në zhdukjen e strijave. Nëse kombinohet edhe me vaj Kokosi rezultatet janë më të shpejta dhe më të dukshme. Ai rrit elasticitetin dhe nxit kolagjenin në lëkurë dhe e bën atë shumë të lëmuar.

  ???????????????????????? ????????̈????????????????̈???? ???? ????????????????????̈

  Vaji i Kastorit është i pasur me vitamiat A, C, B1, B12 etj. Depërton thellë në lëkurë, ruan lagështinë e saj dhe e hidraton atë për gjatë gjithë ditës. Ai ka përmbajtje të lartë të acideve yndyrore dhe si rezultat e bën lëkurën të shndritshme.
  MINIMIZON RRUDHAT

  Vaji i Kastorit nxit prodhimin e kolagjenit në lëkurë dhe rigjeneron qelizat e vdekura të saj, si rezultat minimizon rrudhat dhe shenjat e mplakjes.

  Vaji i Kastorit për përdorime shëndetësore:

  Anti-inflamator. Lehtëson dhimbjet reumatizmale dhe artritin.

  Laksativ. Përmbajtja e acideve yndyrore ndihmon në tretjen e ushqimit.

  Dhimbjet e kokës. Lyeni ballin me vajin e kastorit për lehtësimin e dhimbjeve të migrenës, etj.

  Bëni nje vlerësim

      Dobët            Shumë mirë