• Shporta juaj eshte bosh!

ENGLISH
 • HELP

 • Gjalpi i Kakaos është një nga produktet shumë të kërkuara sot në botë. 

  Gjalpi i Kakaos është një nga produktet shumë të kërkuara sot në botë. 


  Ai njihet për aromën e tij topikale dhe dobitë e jashtëzakonshme për shëndetin dhe bukurinë.
  Gjalpi i kakaos konsiderohet si një superfood pasi është i pasur me vitamina, minerale, yndyrna të ngopura, acide yndyrore dhe konsiderohet si një central elektirik i antioksidantëve. 

  Dobitë:

  1. Nëse konsumohet ai përmbush 43% të kërkesës sonë të përditshme të yndyrës.
  2. Parandalon plakjen pasi redukton rrudhat dhe shenjat e plakjes.
  3. Trajton strijat dhe nëse kombinohet me vajin e kokosit parandalon daljen e tyre gjatë shtatzanisë.
  4. Ai është i dobishëm në qetësimin e mendjes dhe trupit dhe redukton efektet që shkakton çekuilibri hormonal.
  5. Ndihmon në fitimin në peshë për personat që vuajnë nga anoreksia apo çrregullimet e tjera të ngrënies.
  6. Është burim energjie duke e ndihmuar trupin të qëndrojë gjithmonë aktiv, 
  7. Nëse konsumohet çdo ditë esëll nga një lugë gjelle i tretur, ndihmon në largimin e toksinave nga trupi dhe përmirësimin e shëndetit oral. 
  8. Qetëson djegiet nga dielli dhe inflamacionet e lëkurës si: psoriasis, ekzema, plasaritjet, skuqjet etj. 
  9. Rrit shkëlqimin e flokëve, largon zbokthin, ndihmon në zbutjen dhe në forcimin e përgjithshëm të flokëve. 
  10. Forcon thonjtë etj.