SHQIP - ENGLISH
 • HELP


 • Flokët


  RAJTIM PROFESIONAL ME KOLAGJEN PËR DREJTMIN E FLOKUT. 

  Transformoni flokët tuaj të parregullt me trajtimin tonë profesional me kolagjen.
  Për një teksturë të re dhe flokë më të butë se kurrë.

  E pasur me 4 ingredientë të cilët ushqejnë flokun gjatë shtrirjes.
  1. Kolagjeni, përbërësi më efiçentë për drejtimin e flokut.
  2. Proteina e mëndafshit, e cila ndihmon me trajtimin rigjenerues të flokut gjatë procesit termal.
  3. Proteina e grurit, ndihmon me ruajtjen e butësisë së flokut.
  4. Vaj ulliri, me përmbajtje të lartë të Omega 9, hidraton flokun dhe shton shkëlqimin.

  Përdorimi:
  Si fillim duhet të kemi flokë të pastër të sapolarë dhe të tharë.
  Përziejmë Straightener Cream dhe Intensive Protein Serum në një tas. Ndajmë flokët në mënyrë që aplikimi të jetë i njëtrajtshëm. Me pas e aplikojmë përzierjen 1cm larg skalpit të kokës.
  Presim 10-20min dhe më pas e shpëlajmë me ujë. Duhet të vihen re ndryshime që pas larjes së parë.
  Pas shpëlarjes flokët thahen dhe shtrihen me pjastër. Pas shtirjes aplikohet Hair Neutralizing Cream dhe përhapet në të gjithë flokun me anë të një krehëri me dhëmbëza të gjera. 
  Mbahet në flokë për 10-20 min dhe shpëlahet me ujë si dhe vendoset Hair Repair Treatment për 1-5 min dhe shpëlahet përsëri. Per 2 ditët e ardhshme sduhet të lajmë flokët me shampo, ti lagim apo ti kapim.

  1,450 lekë
  1,450 lekë

  500 lekë

  500 lekë

  I formular specifikisht për të kontrolluar, stiluar dhe forcuar flokët. Gjithashtu pro-vitamina B5 depërton në folikulat e flokut duke i forcuar ato 

  500 lekë
  500 lekë

  Janë të formular specifikisht për të kontrolluar, stiluar dhe forcuar flokët. Gjithashtu pro-vitamina B5 depërton në folikulat e flokut duke i forcuar ato 

  500 lekë
  500 lekë

  Vaji i KASTORIT TË ZI njihet për nivelin e lartë të alkalinitetit çfarë rrit nivelin e ph në folikulat e flokëve duke i hidratuar ato dhe duke nxitur daljen e flokëve të rinj. 
  Gjithashtu rrit qarkullimin e gjakut në skalp në sajë acideve yndyrorë Omega 6 & 9 në përbërjen e tij. 
  Ndihmon me rigjenerimin e flokut nga rrënja te maja duke riparuar majat dyshe & reduktuar zbokthin dhe acarimet e skalpit.

  Kastori në Xhamajkë kultivohet në një mënyrëtradicionale të veçantë. Për të përfituar vajin e zi të kastorit, në fillim kastori piqet dhe më pas presohet për të përfituar vajin. Është e vërtetuar se përmbajtja e hirit në vajin e zi të kastorit, rrit efektin e trashjes, forcimit dhe rigjenerimit të flokut krahasuar me vajin normal të kastorit. 
  Është provuar të ndihmojë me ndalimin e rënies së flokëve pas shtatëzanisë.

  1,950 lekë
  1,950 lekë

   Shampo ushqen flokët e dëmtuar dhe largon yndyrën e tepërt. Hidraton skalpin duke eliminuar zbokthin. Shton volumin dhe rigjeneron majat dyshe.

  1,350 lekë
  1,350 lekë

  GHASOUL CHIPS (argjila Gasul e Marokut)

  Gasuli ndryshe nga argjilat e tjera, të cilat mund të gjenden edhe në vende të tjera të botës, ka avantazhin e origjinës së tij marokene. Tradicionalisht është nxjerrë nga depozitat e lashta të argjilës brenda maleve Atlas të Marokut dhe vetëm argjila e nxjerrë prej këtyre maleve mund të mbajë emrin Gasul.

  Gasuli është i pasur me minerale si hekuri, bakri, silici, magnezi, natriumi, litiumi, kaliumi, mangani, fosfori, silikoni, seleni, kalciumi etj. Karakteristika e gasulit është vetia e jashtëzakonshme absorbuese, ajo ndihmon në nxjerrjen e baktereve, helmeve, kimikateve, papastërtive dhe mikro-grimcave të tjera të sipërfaqes së lëkurës , duke lënë pas mineralet në vend të tyre. 
  Argjila Gasul përdoret për lëkurën, flokët, trupin dhe dobitë e saj janë të jashtëzakonshme.

  Përtej vetive detoksifikuese, Gasuli largon qelizat e vdekura, rrit elasticitetin e lëkurës, largon celulitin, trajton rrudhat, minimizon poret, balancon yndyrën, largon aknet dhe balancon ngjyrën e pabarabartë të lëkurës.
  Balancon yndyrën te flokët, trajton zbokthin, trash dhe zgjat flokët.

  350 lekë
  350 lekë

  Argjila e bardhë✨

  400 lekë
  400 lekë

  Argjila e kuqe largon qelizat e vdekura, rrit elasticitetin e lëkurës, largon celulitin, trajton rrudhat, minimizon poret, largon pikat e zeza, dhe balancon ngjyrën e pabarabartë të lëkurës.

  350 lekë
  350 lekë

  Gasuli përtej vetive detoksifikues, rrit elasticitetin e lëkurës, largon celulitin, trajton rrudhat, minimizon poret, balancon yndyrën, largon aknet dhe balancon ph e lëkurës.
  Balancon yndyrën te flokët, trajton zbokthin, trash dhe zgjat flokët. 

  500 lekë
  500 lekë

  KËNAJA është bimë natyrale me fuqi të lartë ngjyruese, e cila është përdorur ndër shekuj nga gratë për lyerjen e flokëve dhe dekorimin e trupit. Ajo është forma më herbale me të cilën ne mund të kujdesemi për flokët për t`i patur ato më të bukur dhe të shëndetshëm. Gratë indiane dhe ato të lindjes së mesme e përdorin rregullisht dhe efektet i kanë mëse të dukshme. Dobitë e kënasë te flokët: 1. Përshpejton zgjatjen e flokëve dhe i trash ato. 2. Largon zbokthin dhe yndyrën në skalp. 3. Ju jep flokëve shkëlqim dhe volum. 4. Stopon rënien e flokëve dhe i forcon ato. Dobi të tjera 1. Shëron plagët, djegiet dhe rigjeneron indet e dëmtuara. 2. Kuron infeksionet dhe mykun e thonjve. 3. Shëron kallot dhe puçrrat. Ingredientet: Këna pluhur Gjethe sene Amla pudër Hibiskus Indigo pudër Ashwagandha pudër Përdorimi: Vendosim çajin ose ujin të ziejë dhe më pas e përziejmë me pluhurin e kënasë. Kremit të përftuar mund t`i shtojmë edhe pak kos, mjaltë, të verdhë vezë dhe vaj sipas dëshirës për ta bërë përzierjen më të plotë dhe më të butë. Lyhet floku në të gjithë gjatësinë e tij nga rrënja deri te maja. Më pas mbahet në flokë duke e mbuluar me një qese transparente për disa orë, në mënyrë që të lëshojë mirë ngjyrën përmes procesit të oksidimit.

  500 lekë
  500 lekë

  KËNAJA është bimë natyrale me fuqi të lartë ngjyruese, e cila është përdorur ndër shekuj nga gratë për lyerjen e flokëve dhe dekorimin e trupit. Ajo është forma më herbale me të cilën ne mund të kujdesemi për flokët për t`i patur ato më të bukur dhe të shëndetshëm. Gratë indiane dhe ato të lindjes së mesme e përdorin rregullisht dhe efektet i kanë mëse të dukshme. Dobitë e kënasë te flokët: 1. Përshpejton zgjatjen e flokëve dhe i trash ato. 2. Largon zbokthin dhe yndyrën në skalp. 3. Ju jep flokëve shkëlqim dhe volum. 4. Stopon rënien e flokëve dhe i forcon ato. Dobi të tjera 1. Shëron plagët, djegiet dhe rigjeneron indet e dëmtuara. 2. Kuron infeksionet dhe mykun e thonjve. 3. Shëron kallot dhe puçrrat. Ingredientet: Këna pluhur Gjethe sene Amla pudër Hibiskus Indigo pudër Ashwagandha pudër Përdorimi: Vendosim çajin ose ujin të ziejë dhe më pas e përziejmë me pluhurin e kënasë. Kremit të përftuar mund t`i shtojmë edhe pak kos, mjaltë, të verdhë vezë dhe vaj sipas dëshirës për ta bërë përzierjen më të plotë dhe më të butë. Lyhet floku në të gjithë gjatësinë e tij nga rrënja deri te maja. Më pas mbahet në flokë duke e mbuluar me një qese transparente për disa orë, në mënyrë që të lëshojë mirë ngjyrën përmes procesit të oksidimit.

  500 lekë
  500 lekë

  PETROLEUM JELLY 100% PURE (vazellina 100% puro) Vazelina produkti që nuk duhet të mungojë në shtepitë tuaja. Disa nga dobitë e vazelinës: Si Zbutës Vazelina është i mrekullueshme për kujdesin e lëkurës së plasaritur në përgjithësi, lëmon pjesët e ashpra të lëkurës (bërrylat, gjunjët, thembrat). Para se të flini, aplikoni pakëz vazelinë në thembra, vishni çorape dhe shtrihuni qetësisht. Të nesërmen në mëngjes ndryshim do të jetë mahnitës. Mbron pjesët e ndjeshme të lëkurës nga çdo acarim, djegie apo thatësi. Buzët e plasaritura Vazelina është një nga mjetet më të mira për hidratim dhe ju lirisht mund ta përdorni atë si një zbutës për buzë (labelo). Buzët e tuaja do të jenë të ushqyeradhe të hidratuara . Qerpikët të gjatë dhe të bukur Nëse dëshironi që qerpikët tuaja të jenë të gjata dhe të rregulluara, përdorni një furçë për qerpikë (të maskarës) të vjetër, të cilën së pari duhet ta keni larë mirë nga gjurmët e vjetëra të ngjyrës dhe lyeni qerpikët me furçë në të cilën keni vendosur një shtresë të hollë të vazelinës. Këtë procedurë përsëriteni për disa ditë me rradhë, dhe ndryshimi është i garantuar. Për largimin e grimit Nëse keni lëkurë të ndjeshme dhe produktet për largimin e grimit reagojnë në lëkurën tuaj, atëherë, vazelina është e zgjidhje e duhur për ju. Ky produkt jo vetëm që nuk do të shkaktojë një reagim (ndonjë irritim), por është gjithashtu i shkëlqyer për largimin e make-up i cili nuk hiqet aq lehtë. Pas depilimit Lëkura juaj është e kuqe dhe i irrituar pas depilimit, lyeni vendin e irrituar me vazelinë dhe lereni që të thith. Skuqja do të zhduket shumë shpejt. Zgjatë aromën e këndshme të parfumit. Para se të përdorni parfum, përhapni pakëz vazelinë në kyçet e duarve dhe prapa veshëve. Majat dyshe tek flokët Nëse flokët tuaj janë të gatshme për një prerje flokësh dhe ju dëshironi që të lëshoni dhe nuk dëshironi që ndryshoni gjatësinë, vazelinë është zgjidhje. Lyni majet e flokëve me vazelinë, me të cilën do të mbuloni majet e plasaritur.

  300 lekë
  300 lekë

  PETROLEUM JELLY 100% PURE (vazellina 100% puro) Vazelina produkti që nuk duhet të mungojë në shtepitë tuaja. Disa nga dobitë e vazelinës: Si Zbutës Vazelina është i mrekullueshme për kujdesin e lëkurës së plasaritur në përgjithësi, lëmon pjesët e ashpra të lëkurës (bërrylat, gjunjët, thembrat). Para se të flini, aplikoni pakëz vazelinë në thembra, vishni çorape dhe shtrihuni qetësisht. Të nesërmen në mëngjes ndryshim do të jetë mahnitës. Mbron pjesët e ndjeshme të lëkurës nga çdo acarim, djegie apo thatësi. Buzët e plasaritura Vazelina është një nga mjetet më të mira për hidratim dhe ju lirisht mund ta përdorni atë si një zbutës për buzë (labelo). Buzët e tuaja do të jenë të ushqyeradhe të hidratuara . Qerpikët të gjatë dhe të bukur Nëse dëshironi që qerpikët tuaja të jenë të gjata dhe të rregulluara, përdorni një furçë për qerpikë (të maskarës) të vjetër, të cilën së pari duhet ta keni larë mirë nga gjurmët e vjetëra të ngjyrës dhe lyeni qerpikët me furçë në të cilën keni vendosur një shtresë të hollë të vazelinës. Këtë procedurë përsëriteni për disa ditë me rradhë, dhe ndryshimi është i garantuar. Për largimin e grimit Nëse keni lëkurë të ndjeshme dhe produktet për largimin e grimit reagojnë në lëkurën tuaj, atëherë, vazelina është e zgjidhje e duhur për ju. Ky produkt jo vetëm që nuk do të shkaktojë një reagim (ndonjë irritim), por është gjithashtu i shkëlqyer për largimin e make-up i cili nuk hiqet aq lehtë. Pas depilimit Lëkura juaj është e kuqe dhe i irrituar pas depilimit, lyeni vendin e irrituar me vazelinë dhe lereni që të thith. Skuqja do të zhduket shumë shpejt. Zgjatë aromën e këndshme të parfumit. Para se të përdorni parfum, përhapni pakëz vazelinë në kyçet e duarve dhe prapa veshëve. Majat dyshe tek flokët Nëse flokët tuaj janë të gatshme për një prerje flokësh dhe ju dëshironi që të lëshoni dhe nuk dëshironi që ndryshoni gjatësinë, vazelinë është zgjidhje. Lyni majet e flokëve me vazelinë, me të cilën do të mbuloni majet e plasaritur.

  300 lekë
  300 lekë

  950 lekë
  950 lekë

  Argan Extract Shampoo

  950 lekë
  950 lekë

  Moringa Hair Oil Strong & Healthy Hair I Ri!
  1,150 lekë

  MIRACLE HAIR MASK

  1,550 lekë
  1,550 lekë

  Anti Hairloss Shampoo I Ri!
  1,340 lekë
  1,340 lekë