SHQIP - ENGLISH
 • HELP


 • Trupi


  Nail Polish Remover Wipes I Ri!

  Fshini manikyrin pa tharë thonjtë dhe dëmtuar kutikulat me pecetat tona pastruese Nail Polish Remover Wet Wipes. 
  Nuk përmban alkool apo përbërës të tjerë të dëmshëm. 
  Aloe vera dhe vitamina E në përbërjen e tyre ndihmojnë me hidratimin dhe zbardhjen e kutikulave të dëmtuara.

  450 lekë
  450 lekë

  Një maskë në formën çorape e cila largon të gjithë qelizat e vdekura nga këmbët. Një trajtim fantastik, i cili zbut dhe hidraton lëkurën këmbëve. Papaja, limoni, molla dhe portokalli në përbërjen e maskës largon kallot nga këmbët ndërkohë që kamomili qetëson lëkurën pas eksfolimit. 
  Corapet mbahen veshur për 60-90 minuta. Ndryshimet vihen re që ditët e para por këmbët eksfoliohen tërësisht brenda dy javëve. 

  700 lekë
  700 lekë

  Për një mbrojtje të nevojshme gjatë ekspozimit për orë të gjata si dhe trajtimin e lëkurës pas djegies dhe skuqjes, nevojitet përsëri një krem me faktor mbrojtës 60, me përmbajtje aloe vera dhe vitaminë E për trajtimin dhe mirëmbajtjen e lëkurës.

  1,350 lekë
  1,350 lekë

  Nëse e ekspozojmë lëkurën e pambrojtur në këto ditë të ngrohta, rrezet e diellit janë shkatërrimtare për të. 
  Rrezet UVA shkaktojnë plakjen e lëkurës, ndërsa UVB shkakton djegien e saj dhe të dyja janë të lidhura me kancerin e lëkurës.
  Duhet të jemi të informuar rreth produkteve që përdorim për kujdesin ndaj lëkurës, faktorit mbrojtës, përbërjeve të kremrave mbrojtës, etj..
  Për të zgjedhur një krem të përshtatshëm duhet te dimë cfarë tipi lëkure kemi. Më pas vijohet me kërkesat për specifikat e kremit.
  Për lëkurat e ndjeshme, me tendencë ndaj alergjive dhe irritimeve, ju prezantojme kremin me faktor 80, i cili përmban vitaminë A, E, F si dhe acid hialuronik. Këto përbërës parandalojnë rrudhat & njollat në lëkurë. Gjitashtu kremi hidraton dhe parandalon dëmet në ADN cfarë çojnë në zhvillimin e qelizave kancerogjene në shtresat e lëkurës.

  1,350 lekë
  1,350 lekë

  Për një mbrojtje të nevojshme gjatë ekspozimit për orë të gjata si dhe trajtimin e lëkurës pas djegies dhe skuqjes, nevojitet përsëri një krem me faktor mbrojtës 60, me përmbajtje aloe vera dhe vitaminë E për trajtimin dhe mirëmbajtjen e lëkurës.

  1,400 lekë
  1,400 lekë

  Depilimi me dyll rekomandohet më shumë se praktikat e tjera të depilimit pasi nuk shkakton irritim, është me efektiv dhe rezultati zgjat më shumë.

  1,850 lekë
  1,850 lekë

  Shafrani “floriri i kuq” që parandalon dhe shëron shumë sëmundje! Antioksidues, Antitumorial, Afrodiziak, Antidepresiv etj. Lista e përfitimeve shëndetësore të shafranit është mjaft e gjerë, më poshtë po ju njohim me disa prej tyre: 1. Mbron kunder Kancerit. 2. Ndihmon në të mësuarit dhe forcon kujtesën. 3. Trajton sëmundjen e Parkinsonit, humbjes së kujtesës dhe inflamacionit. 4. Trajton pubertetin e vonuar. 5. Rrit vitalitetin trupor dhe përdoret si afrodiziak natyral. 6. Kuron alopecinë nëse përzihet me likoriçe dhe qumësht. 7. Mbron kundër të ftohtit dhe etheve. 8. Trajton astmën dhe alergjitë. 9. Forcon shikimin. 10. Suplement ushqyes etj. Kujdes! Shafrani konsumohet në sasi të vogël 3-4 pistila në ditë, dozat e larta mund të shkaktojnë helmim.Në raste shtatzanie, gjidhënje, merrni mjekim, jeni alergjik, ju lutem konsultohuni me mjekun përpara përdorimit.

  1,800 lekë
  1,800 lekë

  COCONUT SUGAR Sheqeri i kokosit është konsideruar si një nga ëmbëlsuesit më të shëndetshëm për faktin se ka një indeks të ulët të glicemisë. Kur konsumohen karbohidratet, konvertohen në glukozë dhe pompohen në qarkullimin e gjakut. Indeksi i ulët i glicemisë çliron glukozën më ngadalë dhe në mënyrë të qëndrueshme duke u tretur më mirë në organizëm dhe duke kontrolluar nivelin e sheqerit në gjak.❣️ Përmban shumë vitamina si dhe 16 aminoacide duke na dhënë një vlerë ushqyese akoma më të lartë se ëmbëlsuesit e tjerë. Ai gjithashtu përmban 12 nga komplekset kryesore të vitaminës B. Një nga vlerat kryesore që duhet përmendur është që ai përmban azot, shumë i rëndësishëm për të patur një zemër të shëndetshme, gjë që nuk e përmban sheqeri i bardhë. ✨ Sheqeri i kokosit ka një shije karamele dhe mund të zëvendësojë shumë mirë sheqerin e kallamit në cdo ëmbëlsirë shumë të dashur prej nesh. Përdoret në ëmbëlsirat e pjekura, për recetat tuaja me cokollatë ose si një alternuese për pijet e ëmbla.

  870 lekë
  870 lekë

  PETROLEUM JELLY 100% PURE (vazellina 100% puro) Vazelina produkti që nuk duhet të mungojë në shtepitë tuaja. Disa nga dobitë e vazelinës: Si Zbutës Vazelina është i mrekullueshme për kujdesin e lëkurës së plasaritur në përgjithësi, lëmon pjesët e ashpra të lëkurës (bërrylat, gjunjët, thembrat). Para se të flini, aplikoni pakëz vazelinë në thembra, vishni çorape dhe shtrihuni qetësisht. Të nesërmen në mëngjes ndryshim do të jetë mahnitës. Mbron pjesët e ndjeshme të lëkurës nga çdo acarim, djegie apo thatësi. Buzët e plasaritura Vazelina është një nga mjetet më të mira për hidratim dhe ju lirisht mund ta përdorni atë si një zbutës për buzë (labelo). Buzët e tuaja do të jenë të ushqyeradhe të hidratuara . Qerpikët të gjatë dhe të bukur Nëse dëshironi që qerpikët tuaja të jenë të gjata dhe të rregulluara, përdorni një furçë për qerpikë (të maskarës) të vjetër, të cilën së pari duhet ta keni larë mirë nga gjurmët e vjetëra të ngjyrës dhe lyeni qerpikët me furçë në të cilën keni vendosur një shtresë të hollë të vazelinës. Këtë procedurë përsëriteni për disa ditë me rradhë, dhe ndryshimi është i garantuar. Për largimin e grimit Nëse keni lëkurë të ndjeshme dhe produktet për largimin e grimit reagojnë në lëkurën tuaj, atëherë, vazelina është e zgjidhje e duhur për ju. Ky produkt jo vetëm që nuk do të shkaktojë një reagim (ndonjë irritim), por është gjithashtu i shkëlqyer për largimin e make-up i cili nuk hiqet aq lehtë. Pas depilimit Lëkura juaj është e kuqe dhe i irrituar pas depilimit, lyeni vendin e irrituar me vazelinë dhe lereni që të thith. Skuqja do të zhduket shumë shpejt. Zgjatë aromën e këndshme të parfumit. Para se të përdorni parfum, përhapni pakëz vazelinë në kyçet e duarve dhe prapa veshëve. Majat dyshe tek flokët Nëse flokët tuaj janë të gatshme për një prerje flokësh dhe ju dëshironi që të lëshoni dhe nuk dëshironi që ndryshoni gjatësinë, vazelinë është zgjidhje. Lyni majet e flokëve me vazelinë, me të cilën do të mbuloni majet e plasaritur.

  300 lekë
  300 lekë

  PETROLEUM JELLY 100% PURE (vazellina 100% puro) Vazelina produkti që nuk duhet të mungojë në shtepitë tuaja. Disa nga dobitë e vazelinës: Si Zbutës Vazelina është i mrekullueshme për kujdesin e lëkurës së plasaritur në përgjithësi, lëmon pjesët e ashpra të lëkurës (bërrylat, gjunjët, thembrat). Para se të flini, aplikoni pakëz vazelinë në thembra, vishni çorape dhe shtrihuni qetësisht. Të nesërmen në mëngjes ndryshim do të jetë mahnitës. Mbron pjesët e ndjeshme të lëkurës nga çdo acarim, djegie apo thatësi. Buzët e plasaritura Vazelina është një nga mjetet më të mira për hidratim dhe ju lirisht mund ta përdorni atë si një zbutës për buzë (labelo). Buzët e tuaja do të jenë të ushqyeradhe të hidratuara . Qerpikët të gjatë dhe të bukur Nëse dëshironi që qerpikët tuaja të jenë të gjata dhe të rregulluara, përdorni një furçë për qerpikë (të maskarës) të vjetër, të cilën së pari duhet ta keni larë mirë nga gjurmët e vjetëra të ngjyrës dhe lyeni qerpikët me furçë në të cilën keni vendosur një shtresë të hollë të vazelinës. Këtë procedurë përsëriteni për disa ditë me rradhë, dhe ndryshimi është i garantuar. Për largimin e grimit Nëse keni lëkurë të ndjeshme dhe produktet për largimin e grimit reagojnë në lëkurën tuaj, atëherë, vazelina është e zgjidhje e duhur për ju. Ky produkt jo vetëm që nuk do të shkaktojë një reagim (ndonjë irritim), por është gjithashtu i shkëlqyer për largimin e make-up i cili nuk hiqet aq lehtë. Pas depilimit Lëkura juaj është e kuqe dhe i irrituar pas depilimit, lyeni vendin e irrituar me vazelinë dhe lereni që të thith. Skuqja do të zhduket shumë shpejt. Zgjatë aromën e këndshme të parfumit. Para se të përdorni parfum, përhapni pakëz vazelinë në kyçet e duarve dhe prapa veshëve. Majat dyshe tek flokët Nëse flokët tuaj janë të gatshme për një prerje flokësh dhe ju dëshironi që të lëshoni dhe nuk dëshironi që ndryshoni gjatësinë, vazelinë është zgjidhje. Lyni majet e flokëve me vazelinë, me të cilën do të mbuloni majet e plasaritur.

  300 lekë
  300 lekë

  1,200 lekë
  1,200 lekë

  650 lekë

  Multani Mitti (Bentonite Clay) I Ri!
  800 lekë

  1,100 lekë
  1,100 lekë

  SAPUN SKRAB PËR TRUPIN ME MINERALE TË OQEANIT & ALGA DETI 


  Sapuni skrab masazhues për trupin është me minerale të oqeanit dhe me alga deti. Përveç cilësive të tij ultra hidratuese, ai është një tonifikues shumë i mirë i lëkurës, gjithashtu parandalon dhe trajton celulitin. 

  Sapuni është i pasur me aminoacide, vitamina dhe minerale, është antibakterial ndaj lufton aknet dhe shenjat e mplakjes.

  Ai është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave. Përdorimi i rregullt i tij eliminon qelizat e vdekura, largon papastërtitë dhe toksinat, njëkohësisht i jep lëkurës freski e butësi. 

  450 lekë
  450 lekë

  SAPUN SKRAB PËR TRUPIN ME SHEGË & KAJSI

  Sapuni skrab masazhues për trupin është me ekstrakte bimore dhe vajra esencialë të shegës dhe kajsisë. Ai është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave. Mundëson pastrimin e saj në thellësi, largon papastërtitë dhe toksinat dhe e bën lëkurën shumë të butë dhe të lëmuar.

  Përdorimi i rregullt i tij eliminon qelizat e vdekura dhe kthen elasticitetin e lëkurës. Gjithashtu sapuni hidraton dhe ushqen lëkurën e thatë, ndikon në rigjenerimin e qelizave dhe redukton njollat e errëta.

  450 lekë
  450 lekë