SHQIP - ENGLISH
 • HELP


 • Fytyra


  Vaji esencial Ylang-Ylang qetëson irritimet e skuqjet e lëkurës. Gjithashtu njëtrajtëson tonin si dhe tonifikon lëkurën e rrit elasticitetin e saj. Vaji i jojobës dhe i arganit, hidratojnë e ushqejnë lëkurën në thellësi duke vepruar si anti-rrudhë.

  3,500 lekë
  3,500 lekë

  Dylli i bletës në përbërjen e kremit, bën të mundur hidratimin e lëkurës për një kohë më të gjatë. Vaj ekstra i virgjër i kokosi ndihmon me largimin e qukave dhe shenjave si dhe hidraton lekurën & rikthen shkëlqimin.

  3,500 lekë
  3,500 lekë

  I formuluar me dyll blete, kaktus maroken dhe vaj të trëndafilit të egër, kremi vepron si një anti rrudhë dhe eleminon e parandalon rrudhat e parakohshme, linjat e holla dhe shenjat në lëkurë.

  3,500 lekë
  3,500 lekë

  Gjalpi i sheas në përbërjen e kremit shëron e riparon lëkurën e dëmtuar nga dielli, mungesa e kolagjenit, zonat e errëta, etj.. Ndërkohë qymyri zbardh lëkurën e i fal asaj një pamje më të re e të freskët.

  3,500 lekë
  3,500 lekë

  Nëse e ekspozojmë lëkurën e pambrojtur në këto ditë të ngrohta, rrezet e diellit janë shkatërrimtare për të. Rrezet UVA shkaktojnë plakjen e lëkurës, ndërsa UVB shkakton djegien e saj dhe të dyja janë të lidhura me kancerin e lëkurës. 
  Kremi mbrojtës me faktor 50, mbron lëkurën tuaj nga rrezet UVA dhe UVB, i fal asaj butësi, freski, balancon gjëndrat yndyrore në të, e mban fytyrën tuaj të shëndetshme, pa njolla e pa rrudha.

  1,350 lekë
  1,350 lekë

  Serumi rigjeneron lëkurën, rikthen elasticitetin, parandalon rrudhat dhe i rikthen lëkurës një pamje të freskët e të re. 

  1,750 lekë
  1,750 lekë

  GHASOUL CHIPS (argjila Gasul e Marokut)

  Gasuli ndryshe nga argjilat e tjera, të cilat mund të gjenden edhe në vende të tjera të botës, ka avantazhin e origjinës së tij marokene. Tradicionalisht është nxjerrë nga depozitat e lashta të argjilës brenda maleve Atlas të Marokut dhe vetëm argjila e nxjerrë prej këtyre maleve mund të mbajë emrin Gasul.

  Gasuli është i pasur me minerale si hekuri, bakri, silici, magnezi, natriumi, litiumi, kaliumi, mangani, fosfori, silikoni, seleni, kalciumi etj. Karakteristika e gasulit është vetia e jashtëzakonshme absorbuese, ajo ndihmon në nxjerrjen e baktereve, helmeve, kimikateve, papastërtive dhe mikro-grimcave të tjera të sipërfaqes së lëkurës , duke lënë pas mineralet në vend të tyre. 
  Argjila Gasul përdoret për lëkurën, flokët, trupin dhe dobitë e saj janë të jashtëzakonshme.

  Përtej vetive detoksifikuese, Gasuli largon qelizat e vdekura, rrit elasticitetin e lëkurës, largon celulitin, trajton rrudhat, minimizon poret, balancon yndyrën, largon aknet dhe balancon ngjyrën e pabarabartë të lëkurës.
  Balancon yndyrën te flokët, trajton zbokthin, trash dhe zgjat flokët.

  350 lekë
  350 lekë

  Argjila e bardhë✨

  400 lekë
  400 lekë

  Argjila e kuqe largon qelizat e vdekura, rrit elasticitetin e lëkurës, largon celulitin, trajton rrudhat, minimizon poret, largon pikat e zeza, dhe balancon ngjyrën e pabarabartë të lëkurës.

  350 lekë
  350 lekë

  Argjila jeshile përdoret për pastrim të thellë te lëkurës.

  400 lekë
  400 lekë

  Gasuli përtej vetive detoksifikues, rrit elasticitetin e lëkurës, largon celulitin, trajton rrudhat, minimizon poret, balancon yndyrën, largon aknet dhe balancon ph e lëkurës.
  Balancon yndyrën te flokët, trajton zbokthin, trash dhe zgjat flokët. 

  500 lekë
  500 lekë

  OH SO FLAWLESS KREM BB+CC
  1,800 lekë
  1,800 lekë

  ULTRA REPLENESHING FACE SCRUB 50ml
  Scrub për lëkurën me frut pasioni dhe gjalp shea
  I formuluar i tëri me përbërës bimorë, ky scrub largon qelizat e vdekura të lëkurës në sajë të kokrrizave të frutit të pasionit.
  Vitaminat A dhe C në përbërjen e tij, luftojnë radikalet e lira në lëkurë, ndihmojnë në rigjenerimin e qelizave duke tonifikuar lëkurën e duke i lënë asaj një pamje të freskët e me shkëlqim Pas aplikimit mund të lihet në lëkurë deri në 10min, për të vepruar si maskë. Kështu gjalpi shea do të hidratojë në thellësi lëkurën tuaj.

  900 lekë
  900 lekë

  Maska zbardhuese ndihmon në zbardhjen e zonave të errëta të lëkurës. Rivitalizon tonin, normalizon pigmentin e lëkurës dhe i fal asaj butësi e shkëlqim.

  900 lekë
  900 lekë

  Kremi i natës përmban ingredientë natyralë të cilët rigjenerojnë lëkurën. Ushqen lëkurën dhe e riparon atë nga dëmet e diellit dhe papastërtitë gjatë ditës.

  1,200 lekë
  1,200 lekë

  Kremi për zonën poshtë syve eleminon linjat e holla. Ka në përbërjen e tij ingredientë natyralë të cilët trajtojnë me butësi zonen delikate të syve.

  1,350 lekë
  1,350 lekë

  Xheli bimor qetëson aknet, pucrrat, irritimet e lëkurës. Nuk lë një ndjesi të yndyrshme në lëkurë pas aplikimit. Ka veti anti bakteriale dhe anti inflamatore. Përbërja natyrale e tij e bën këtë xhel të përshtatshëm pvr të gjitha llojet e lëkurave.

  1,200 lekë
  1,200 lekë

  Kremi No- Acne, falë përbërësve bimorë me fuqi të lartë Antibakteriale dhe Antiseptike me vaj Tea tree, vaj Bajame, ekstrakte të lules Epilobium dhe acidin Oleanolic, depërton thellë në shtresat e lëkurës duke luftuar aknet dhe shenjat. Veçantia e këtij kremi është se nuk krijon tharje në lëkurë e mban atë të butë dhe të freskët. Specifikat e kremit• Eliminon aknet. • Parandalon daljen e akneve të reja. • Largon shenjat e akneve. • Pastron dhe minimizon poret. • Balancon gjendrat yndyrore në lëkurë.

  1,850 lekë
  1,850 lekë

  PETROLEUM JELLY 100% PURE (vazellina 100% puro) Vazelina produkti që nuk duhet të mungojë në shtepitë tuaja. Disa nga dobitë e vazelinës: Si Zbutës Vazelina është i mrekullueshme për kujdesin e lëkurës së plasaritur në përgjithësi, lëmon pjesët e ashpra të lëkurës (bërrylat, gjunjët, thembrat). Para se të flini, aplikoni pakëz vazelinë në thembra, vishni çorape dhe shtrihuni qetësisht. Të nesërmen në mëngjes ndryshim do të jetë mahnitës. Mbron pjesët e ndjeshme të lëkurës nga çdo acarim, djegie apo thatësi. Buzët e plasaritura Vazelina është një nga mjetet më të mira për hidratim dhe ju lirisht mund ta përdorni atë si një zbutës për buzë (labelo). Buzët e tuaja do të jenë të ushqyeradhe të hidratuara . Qerpikët të gjatë dhe të bukur Nëse dëshironi që qerpikët tuaja të jenë të gjata dhe të rregulluara, përdorni një furçë për qerpikë (të maskarës) të vjetër, të cilën së pari duhet ta keni larë mirë nga gjurmët e vjetëra të ngjyrës dhe lyeni qerpikët me furçë në të cilën keni vendosur një shtresë të hollë të vazelinës. Këtë procedurë përsëriteni për disa ditë me rradhë, dhe ndryshimi është i garantuar. Për largimin e grimit Nëse keni lëkurë të ndjeshme dhe produktet për largimin e grimit reagojnë në lëkurën tuaj, atëherë, vazelina është e zgjidhje e duhur për ju. Ky produkt jo vetëm që nuk do të shkaktojë një reagim (ndonjë irritim), por është gjithashtu i shkëlqyer për largimin e make-up i cili nuk hiqet aq lehtë. Pas depilimit Lëkura juaj është e kuqe dhe i irrituar pas depilimit, lyeni vendin e irrituar me vazelinë dhe lereni që të thith. Skuqja do të zhduket shumë shpejt. Zgjatë aromën e këndshme të parfumit. Para se të përdorni parfum, përhapni pakëz vazelinë në kyçet e duarve dhe prapa veshëve. Majat dyshe tek flokët Nëse flokët tuaj janë të gatshme për një prerje flokësh dhe ju dëshironi që të lëshoni dhe nuk dëshironi që ndryshoni gjatësinë, vazelinë është zgjidhje. Lyni majet e flokëve me vazelinë, me të cilën do të mbuloni majet e plasaritur.

  300 lekë
  300 lekë

  PETROLEUM JELLY 100% PURE (vazellina 100% puro) Vazelina produkti që nuk duhet të mungojë në shtepitë tuaja. Disa nga dobitë e vazelinës: Si Zbutës Vazelina është i mrekullueshme për kujdesin e lëkurës së plasaritur në përgjithësi, lëmon pjesët e ashpra të lëkurës (bërrylat, gjunjët, thembrat). Para se të flini, aplikoni pakëz vazelinë në thembra, vishni çorape dhe shtrihuni qetësisht. Të nesërmen në mëngjes ndryshim do të jetë mahnitës. Mbron pjesët e ndjeshme të lëkurës nga çdo acarim, djegie apo thatësi. Buzët e plasaritura Vazelina është një nga mjetet më të mira për hidratim dhe ju lirisht mund ta përdorni atë si një zbutës për buzë (labelo). Buzët e tuaja do të jenë të ushqyeradhe të hidratuara . Qerpikët të gjatë dhe të bukur Nëse dëshironi që qerpikët tuaja të jenë të gjata dhe të rregulluara, përdorni një furçë për qerpikë (të maskarës) të vjetër, të cilën së pari duhet ta keni larë mirë nga gjurmët e vjetëra të ngjyrës dhe lyeni qerpikët me furçë në të cilën keni vendosur një shtresë të hollë të vazelinës. Këtë procedurë përsëriteni për disa ditë me rradhë, dhe ndryshimi është i garantuar. Për largimin e grimit Nëse keni lëkurë të ndjeshme dhe produktet për largimin e grimit reagojnë në lëkurën tuaj, atëherë, vazelina është e zgjidhje e duhur për ju. Ky produkt jo vetëm që nuk do të shkaktojë një reagim (ndonjë irritim), por është gjithashtu i shkëlqyer për largimin e make-up i cili nuk hiqet aq lehtë. Pas depilimit Lëkura juaj është e kuqe dhe i irrituar pas depilimit, lyeni vendin e irrituar me vazelinë dhe lereni që të thith. Skuqja do të zhduket shumë shpejt. Zgjatë aromën e këndshme të parfumit. Para se të përdorni parfum, përhapni pakëz vazelinë në kyçet e duarve dhe prapa veshëve. Majat dyshe tek flokët Nëse flokët tuaj janë të gatshme për një prerje flokësh dhe ju dëshironi që të lëshoni dhe nuk dëshironi që ndryshoni gjatësinë, vazelinë është zgjidhje. Lyni majet e flokëve me vazelinë, me të cilën do të mbuloni majet e plasaritur.

  300 lekë
  300 lekë